Top500 Innovators – Stanford University – wiosna 2012

W drugiej edycji programu uczestniczyło 40 naukowców i pracowników centrów transferu technologii. Odbyła się ona w Stanford University w USA w dn. 28.04 – 30.06.2012 r. Warsztaty, seminaria i wykłady, prowadzone przez praktyków z doświadczeniem w sektorach nauki i biznesu, były poświęcone m.in. myśleniu projektowemu, kulturze prototypowania, wprowadzaniu innowacji w organizacji, ewaluacji technologii, własności intelektualnej, pozyskiwaniu finansowania zewnętrznego i komercjalizacji wyników badań. Uczestnicy programu odbyli spotkania z przedstawicielami venture capital i inwestorami. W programie znalazły się wizyty studyjne i praktyki w firmach Doliny Krzemowej.

Blogi uczestników drugiej edycji programu TOP 500 INNOVATORS 
Pełna lista uczestników drugiej edycji programu TOP 500 INNOVATORS 
  1. Tomasz Bączek – Gdański Uniwersytet Medyczny
  2. Piotr Bilski – Politechnika Warszawska/Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
  3. Przemysław Borkowski – Politechnika Koszalińska
  4. Jan Burdziej – Uniwersytet Mikołaja Kopernika
  5. Magdalena Diering – Politechnika Poznańska
  6. Mirosława Długosz – Akademia Górniczo-Hutnicza
  7. Jerzy Domżał – Akademia Górniczo-Hutnicza
  8. Krzysztof Dyczkowski – Uniwersytet Adama Mickiewicza
  9. Piotr Dziurdzia – Akademia Górniczo-Hutnicza
  10. Piotr Gawrysiak – Politechnika Warszawska
  11. Kamil Grabowski – Politechnika Łódzka
  12. Dariusz Janusek – Instytut Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej PAN
  13. Adam Januszko – Wojskowy Instytut Techniki Inżynieryjnej we Wrocławiu
  14. Anna Jarosz-Wilkołazka – Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej
  15. Karol Kamiński – Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
  16. Iwona Kłosok-Bazan – Politechnika Opolska
  17. Piotr Kordel – Politechnika Śląska
  18. Anna Kozłowska – Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
  19. Ewelina Król – Gdański Uniwersytet Medyczny
  20. Barbara Łania-Pietrzak – Wrocławskie Centrum Badań EIT+
  21. Albina Mościcka – Instytut Geodezji i Kartografii
  22. Piotr Nowak – Instytut Logistyki i Magazynowania
  23. Marta Olejniczak – Instytut Chemii Bioorganicznej PAN
  24. Rafał Pelka – Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny
  25. Sebastian Polak – Uniwersytet Jagielloński
  26. Przemysław Postawa – Politechnika Częstochowska
  27. Piotr Przybysz – Politechnika Łódzka
  28. Rafał Rakoczy – Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny
  29. Grzegorz Rarata – Instytut Lotnictwa
  30. Artur Rydosz – Akademia Górniczo-Hutnicza
  31. Marek Salamonowicz – Uniwersytet Warmińsko-Mazurski
  32. Wojciech Sankowski – Politechnika Łódzka
  33. Maciej Sawicki – Białostocki Park Naukowo-Technologiczny
  34. Marcin Słoma – Politechnika Warszawska
  35. Anna Szkulmowska – Uniwersytet Mikołaja Kopernika
  36. Dariusz Walczak – Poznańskie Centrum Superkomputerowo – Sieciowe
  37. Katarzyna Walczyk-Matuszyk – Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE
  38. Krzysztof Wincza – Akademia Górniczo-Hutnicza
  39. Adriana Zaleska – Politechnika Gdańska
  40. Bartosz Ziółko – Akademia Górniczo-Hutnicza