Konferencja “AI w zdrowiu”

Już 8 czerwca 2021 roku odbędzie się konferencja “AI w zdrowiu”. Jest to pierwsze ogólnopolskie wydarzenie dedykowane wyłącznie sztucznej inteligencji w zdrowiu, realizowane w ramach Koalicji AI w zdrowiu. Pozwoli ona na stworzenie unikalnej platformy interakcji między administracją, biznesem, ekspertami IT i specjalistami medycznymi z Polski i innych krajów.
Celem Konferencji jest stworzenie platformy wymiany wiedzy i doświadczeń krajowych i zagranicznych w obszarze regulacji, technologii i standardów medycznych, co pomoże w pełni wykorzystać potencjał AI w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Organizatorem Konferencji jest Polska Federacja Szpitali, we współpracy z Ambasadą Brytyjską, Uniwersytetem Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu oraz Koalicją AI w zdrowiu. Partnerami Głównymi Konferencji są Google Cloud i PZU Zdrowie. Partnerami Wspierającymi są EIT Health, Operator Chmury Krajowej i Targi Salmed. Konferencja została także objęta patronatem honorowym Ministerstwa Zdrowia, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Ministra Edukacji i Nauki oraz Rzecznika Praw Pacjenta. Konferencja ma charakter nieodpłatny i odbędzie się w formie online z symultanicznym tłumaczeniem na język angielski.
W trakcie Konferencji zostanie oficjalnie zaprezentowany Raport „Top Disruptors in Healthcare 2021”, który jest jedynym raportem w Polsce inwentaryzującym polski sektor medtech. W tegorocznej edycji Raportu wzięło udział 115 startupów medycznych, ponadto uzyskała ona ponad 50 patronatów, w tym wsparcie kluczowych podmiotów publicznych wspierających innowacje, organizacji branżowych oraz partnerów medialnych.


Osoby i organizacje zainteresowane udziałem w konferencji zapraszamy do zapisów na stronie www.aiwzdrowiu.pl