Prestiżowy konkurs Falling Walls Lab w Warszawie

Chcesz “zrobić różnicę”? Działasz w środowisku studenckim, świecie nauki, sektorze B+R, na rynku edukacji lub w biznesie? Opowiedz, jaki masz pomysł, aby zburzyć istniejący mur – w branży technologicznej, gospodarce, społeczeństwie czy nauce. Dołącz do międzynarodowej sieci złożonej z ponad tysiąca zdolnych, przedsiębiorczych i pełnych inwencji oraz energii umysłów z ponad 70 krajów. Przekonaj do swojego pomysłu jury i pojedź do Berlina. Właśnie ruszył nabór do prestiżowego konkursu Falling Walls Lab Warsaw. Więcej: www.fallingwallslab.pl

Zwycięzca wygra podróż do Berlina i udział w kilkudniowej prestiżowej konferencji Falling Walls (7-9 listopada 2022 r.), która jest organizowana w Berlinie już po raz czternasty. Zobacz wideo z finału w Berlinie: https://youtu.be/Yt0zenn0uRw

Zgłoś się w terminie do 30 czerwca, a otrzymasz poradnik “Sztuka promocji nauki. Praktyczny poradnik dla naukowców” (Wydawca: Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy) i udział w szkoleniu z zakresu wystąpień publicznych organizowanym przez pro science, firmę, która specjalizuje się w budowaniu widoczności naukowców.

Falling Walls Lab to konkurs dla studentów, doktorantów, naukowców, twórców startupów i pomysłów na innowacje, który odbywa się obecnie w ponad 70 krajach. Organizatorem przedsięwzięcia jest fundacja Falling Walls z siedzibą w Berlinie, która od 14 lat działa pod auspicjami tamtejszego ministerstwa nauki, Fundacji Roberta Boscha i licznych instytucji akademickich, fundacji czy firm.

Nie musisz być naukowcem czy studentem, aby się zgłosić
Liczy się pomysł na zburzenie istniejącego muru i umiejętność przedstawienia swojej koncepcji w 3 minuty – przed jury i w języku angielsku. Do konkursu może się zgłosić przedstawiciel każdej z dziedzin, np. nauk ścisłych i przyrodniczych, inżynieryjno-technicznych, medycznych i o zdrowiu, rolniczych, społecznych, humanistycznych czy z obszaru art and science. Udział w konkursie mogą wziąć studenci programów licencjackich i magisterskich, doktoranci, doktorzy, osoby rozpoczynające karierę zawodową, przedsiębiorcy, osoby, które zajmują się edukacją, zarządzają nauką i innowacjami. Wystarczy spełnić minimum jeden z wymogów formalnych:

● mieć status studenta i/lub być na stażu podoktorskim,
● uzyskać tytuł licencjata maksymalnie 10 lat temu (t.j. po 01.01.2012 roku),
● otrzymać tytuł magistra maksymalnie 7 lat temu (t.j. po 01.01.2015 roku),
● doktoryzować się nie więcej niż 5 lat temu (t.j. po 01.01.2017 roku).

Każdy dołączy do międzynarodowej sieci, zwycięzca na żywo w Berlinie
Każda osoba, która spełnia warunki i zgłosi się do udziału w konkursie Falling Walls Lab Warsaw dołączy do globalnej sieci Falling Walls Connect, która integruje obecnie ponad tysiąc innowatorów z całego świata. Zwycięzca wygra podróż do Berlina, gdzie wspólnie z laureatami z innych krajów zawalczy o tytuł “Breakthrough Winner of the Year” w kategorii “Emerging Talents”. Ponadto osoba, która wygra Falling Walls Lab Warsaw dostanie bilet wstępu na konferencję Falling Walls (7-9 listopada 2022 r.), weźmie udział w warsztatach i spotkaniach, które organizowane są specjalnie dla zwycięzców ze wszystkich krajów. Wystąpienie podczas berlińskiego finału zostanie nagrane i uwiecznione w formie prezentacji wideo w bibliotece treści Falling Walls, co zwiększy widoczność innowatora i jego pomysłu w międzynarodowym środowisku.

Wydarzenie inspirowane upadkiem muru berlińskiego
Falling Walls to obecnie jedna z największych na świecie sieci integrujących ambitnych i myślących przyszłościowo umysłów z całego świata, zarówno z sektora akademickiego, pozarządowego, jak i biznesu. Każda z tych osób poszukuje odpowiedzi na pytanie o to, które mury jeszcze muszą upaść, aby świat mógł być lepszy. Pierwsza konferencja odbyła się w 20. rocznicę upadku muru berlińskiego, który rozsypał się w nocy 9 listopada 1989 roku.

Inicjatorem i organizatorem Falling Walls Lab Warsaw jest pro science, a gospodarzem konkursu Politechnika Warszawska.