W listopadzie odbyła się IX wyjątkowa edycja Konferencji PAMI.

To coroczne wydarzenie Stowarzyszenia TOP500 Innovators, ale pierwszy raz w całości zorganizowane online. Stowarzyszenie skupia absolwentów programu stypendialnego Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, którzy odbyli staże na Uniwersytecie Stanforda, Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley i na Cambridge.

Konferencja trwała 2 dni, wzięło w niej udział ponad 70 prelegentów, odbyło się 25 sesji. Łącznie zarejestrowało się 309 osób, uczestniczyło 277, event trwał 36 godzin i 30 minut. Uczestnicy pochodzili z całego świata, najwięcej z Polski i USA oraz z Wielkiej Brytanii, Francji, Szwecji, Belgii, Niemiec, Kanady, Ukrainy.

Pierwszy dzień poświęcony był wyzwaniom w świecie innowacji, który spowodował obecny kryzys. Zajmowaliśmy się przystosowaniem do nowej rzeczywistości, w której znaczna część aktywności przeniosła się do świata wirtualnego. W drugim dniu natomiast rozmawialiśmy o wyzwaniach współczesnego świata, o tym jak nowe technologie mogą pomóc w rozwiązywaniu problemów związanych ze starzeniem się społeczeństwa czy też katastrofą ekologiczną, o tym jak dostosować się do zmieniającej się rzeczywistości i jak funkcjonować w wirtualnym świecie.

Warsztaty poświęcone były budowaniu sieci, prowadzeniu burzy online czy kreowaniu wizerunku zespołów R&D. Goście opowiadali o poszukiwaniu środków na R&D w czasie pandemii, o wdrażaniu projektów w trudnych czasach, o zastosowaniu nowych technologii i czy mogą one pomóc w zapobieganiu katastrofie ekologicznej.

Inspirującym tematem było przywództwo w R&D, disruptive technologies, wyzwania menedżerów w kryzysie czy też zarządzanie uczelnią. Uczestnicy byli bardzo zaangażowani w wydarzenie, zrobiono 25 grupowych zdjęć. Najwięcej ludzi uczestniczyło w prelekcji International Polish-American Collaboration in the Field of Research and Innovation during the Covid-19 oraz o poszukiwaniu środków na R&D.

Cała konferencja to niezwykle ciekawe i interesujące sesje, zachęcamy do ponownego posłuchania. Poruszane były unikalne tematy, swoim doświadczeniem podzielili się eksperci z całego świata, praktycy biznesu, badacze i wybitni przedsiębiorcy. PAMI to wydarzenie poświęcone innowacjom i transferowi technologii. Konferencja pokazała, jak działać w niecodziennych warunkach i dalej efektywnie realizować innowacyjne projekty. Udowodniła, że przeniesienie aktywności do świata wirtualnego jest szansą, a nie tylko koniecznością.

Na naszym kanale znajdziecie wszystkie nagrania z wydarzenia:

https://www.youtube.com/user/Top500Innovators
Zapraszamy za rok na X edycję!